IDEC AP8M122-G
Part No.:
AP8M122-G
Manufacturer:
IDEC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
AP8M122-G.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 24V IP40
Shipping
AP8M122-G Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
AP8
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Lens Transparency:
Ratings:
AC/DC
Voltage:
24V
Current:
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.32" (8.10mm)
Lens Size:
8.00mm Dia