Diodes Incorporated AP7370-33Y-13-EVM
Part No.:
AP7370-33Y-13-EVM
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Linear Voltage Regulator Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
AP7370-33Y-13-EVM.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR AP7370
Shipping
AP7370-33Y-13-EVM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Channels per IC:
1 - Single
Voltage - Output:
3.3V
Current - Output:
500mA
Voltage - Input:
3.2V ~ 18V