Taoglas Limited AP.35A.07.0054A
Part No.:
AP.35A.07.0054A
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AP.35A.07.0054A.pdf
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Shipping
AP.35A.07.0054A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.575GHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2.5dBic
Power - Max:
Features:
LNA, Filter
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Solder
Height (Max):
0.138" (3.50mm)