Taoglas Limited AP.10E.07.0039B
Part No.:
AP.10E.07.0039B
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
AP.10E.07.0039B.pdf
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH CAB
Shipping
AP.10E.07.0039B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.575GHz
Frequency Range:
1.574GHz ~ 1.576GHz
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
-10dBic
Power - Max:
Features:
Cable - 39mm, LNA, Filter
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.244" (6.20mm)