Vishay Dale Thin Film AORN1002AT5
Part No.:
AORN1002AT5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AORN1002AT5.pdf
Description:
RES NETWORK 4 RES 10K OHM 8SOIC
Shipping
AORN1002AT5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
AORN
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±0.1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift:
±5ppm/°C
Number of Pins:
8
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
Size / Dimension:
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height - Seated (Max):
0.068" (1.73mm)