ETA-USA AOPS15-12
Part No.:
AOPS15-12
Manufacturer:
ETA-USA
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
AOPS15-12.pdf
Description:
SINGLE OUTPUT, ENCLOSED, CHASSIS
Shipping
AOPS15-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ETA-USA
Series:
AOPS15 (15W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
16W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.20" L x 2.56" W x 1.10" H (81.2mm x 65.0mm x 28.0mm)