PUI Audio, Inc. AOM-5035L-HD3-LW100-R
Part No.:
AOM-5035L-HD3-LW100-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Microphones
Package:
Datasheet:
AOM-5035L-HD3-LW100-R.pdf
Description:
MIC ANLG OMNI -35DB 0.382"DIA
Shipping
AOM-5035L-HD3-LW100-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Series:
AOM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Output Type:
Analog
Direction:
Omnidirectional
Frequency Range:
20 Hz ~ 20 kHz
Sensitivity:
-35dB ±3dB
S/N Ratio:
75dB
Impedance:
2.2 kOhms
Voltage - Rated:
5 V
Voltage Range:
1 V ~ 10 V
Current - Supply:
600 µA
Port Location:
Top
Ratings:
Termination:
Wire Leads
Size / Dimension:
0.382" Dia (9.70mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)