ETA-USA AOJS25-09
Part No.:
AOJS25-09
Manufacturer:
ETA-USA
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
AOJS25-09.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 9V 25W
Shipping
AOJS25-09 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ETA-USA
Series:
AOJS25 (25W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
88 ~ 264 VAC, 240 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
9V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
2.8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
25W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.11" L x 2.01" W x 1.12" H (79.0mm x 51.0mm x 28.5mm)