Pulse Electronics ANTX100P011B50003
Part No.:
ANTX100P011B50003
Manufacturer:
Pulse Electronics
Datasheet:
ANTX100P011B50003.pdf
Description:
RF ANT 5.3685GHZ PCB TRACE CAB
Shipping
ANTX100P011B50003 Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
5.3685GHz
Frequency Range:
5.15GHz ~ 5.875GHz
Antenna Type:
PCB Trace
VSWR:
2.5
Return Loss:
Gain:
3.2dBi
Power - Max:
1 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.022" (0.55mm)