Pulse Electronics ANTX100P001BWPEN3
Part No.:
ANTX100P001BWPEN3
Manufacturer:
Pulse Electronics
Datasheet:
ANTX100P001BWPEN3.pdf
Description:
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Shipping
ANTX100P001BWPEN3 Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
5
VSWR:
3
Return Loss:
Gain:
4.2dBi, 5.1dBi, 3.9dBi, 5dBi, 4.5dBi
Power - Max:
1 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.037" (0.95mm)