TE Connectivity Linx ANT-W63-FPC2-M4-100
Part No.:
ANT-W63-FPC2-M4-100
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ANT-W63-FPC2-M4-100.pdf
Description:
RF ANT WIFI7 42X12 MHF4 100MM
Shipping
ANT-W63-FPC2-M4-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
2.44GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
3
VSWR:
Return Loss:
Gain:
3.2dBi, 7.7dBi, 8.4dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
MHF4
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.008" (0.20mm)