Red Lion Controls ANT-PD58-32
Part No.:
ANT-PD58-32
Manufacturer:
Red Lion Controls
Datasheet:
ANT-PD58-32.pdf
Description:
RF ANT 5.8GHZ PARABOLIC BRKT MT
Shipping
ANT-PD58-32 Specifications
Manufacturer:
Red Lion Controls
Series:
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
5.8GHz
Frequency Range:
5.47GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:
Parabolic
VSWR:
1.5
Return Loss:
-10dB
Gain:
32dBi
Power - Max:
100 W
Features:
Cable - 7.62m
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
35.400" (899.16mm)