Adam Tech ANT-DK-WF0EM01-I0200
Part No.:
ANT-DK-WF0EM01-I0200
Manufacturer:
Adam Tech
Datasheet:
ANT-DK-WF0EM01-I0200.pdf
Description:
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE SMD
Shipping
ANT-DK-WF0EM01-I0200 Specifications
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
PCB Trace
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 200mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.058" (1.47mm)