TE Connectivity Linx ANT-DB1-WRT-MHF4-100
Part No.:
ANT-DB1-WRT-MHF4-100
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-DB1-WRT-MHF4-100.pdf
Description:
RF ANT 2.4/5GHZ WRT MHF4 -100
Shipping
ANT-DB1-WRT-MHF4-100 Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
WRT
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4425GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
3
Gain:
3.2dBi, 6.8dBi, 7dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
MHF4
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
0.394" (10.00mm)