TE Connectivity Linx ANT-916-WRT-SMA
Part No.:
ANT-916-WRT-SMA
Datasheet:
ANT-916-WRT-SMA.pdf
Description:
RF ANT 916MHZ DOME SMA ML PNL MT
Shipping
ANT-916-WRT-SMA Specifications
Series:
WRT
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
900MHz, 915MHz
Frequency Range:
900MHz ~ 930MHz
Antenna Type:
Dome
Gain:
-0.1dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 216mm
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
0.433" (11.00mm)