TE Connectivity Linx ANT-916-HESM
Part No.:
ANT-916-HESM
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-916-HESM.pdf
Description:
RF ANT 916MHZ HELICAL SM
Shipping
ANT-916-HESM Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
HE
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
915MHz
Frequency Range:
865MHz ~ 965MHz
Antenna Type:
Helical
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2.4dBi
Termination:
Solder
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.350" (8.90mm)