TE Connectivity Linx ANT-916-CW-RAH
Part No.:
ANT-916-CW-RAH
Datasheet:
ANT-916-CW-RAH.pdf
Description:
RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Shipping
ANT-916-CW-RAH Specifications
Series:
RAH
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
915MHz
Frequency Range:
850MHz ~ 970MHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
Gain:
2.2dBi
Termination:
RP-SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.850" (47.00mm)