TE Connectivity Linx ANT-868-WRT-UFL-150
Part No.:
ANT-868-WRT-UFL-150
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-868-WRT-UFL-150.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ DOME UFL -150
Shipping
ANT-868-WRT-UFL-150 Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
WRT
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
862MHz ~ 876MHz
Antenna Type:
Dome
VSWR:
1.4
Return Loss:
Gain:
3.8dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 150mm
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
0.394" (10.00mm)