TE Connectivity Linx ANT-868-PW-RA
Part No.:
ANT-868-PW-RA
Datasheet:
ANT-868-PW-RA.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Shipping
ANT-868-PW-RA Specifications
Series:
RA
Packaging:
Bulk
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
780MHz ~ 960MHz
Antenna Type:
Whip, Tilt
Gain:
4dBi
Termination:
Screw-Mount
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
3.898" (99.00mm)