TE Connectivity Linx ANT-868-CW-RAH-SMA
Part No.:
ANT-868-CW-RAH-SMA
Datasheet:
ANT-868-CW-RAH-SMA.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA MALE
Shipping
ANT-868-CW-RAH-SMA Specifications
Series:
RAH
Packaging:
Bag
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
833MHz ~ 903MHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
Gain:
0.6dBi
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.850" (47.00mm)