TE Connectivity Linx ANT-868-CW-RAH
Part No.:
ANT-868-CW-RAH
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-868-CW-RAH.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Shipping
ANT-868-CW-RAH Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
RAH
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
833MHz ~ 903MHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
0.6dBi
Termination:
RP-SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.850" (47.00mm)