TE Connectivity Linx ANT-868-CW-QW-SMA
Part No.:
ANT-868-CW-QW-SMA
Datasheet:
ANT-868-CW-QW-SMA.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Shipping
ANT-868-CW-QW-SMA Specifications
Series:
CW
Packaging:
Tray
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
700MHz, 750MHz, 800MHz, 900MHz, 950MHz
Frequency Range:
750MHz ~ 950MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Gain:
1.6dBi
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
3.307" (84.00mm)