TE Connectivity Linx ANT-868-CW-HW-SMA
Part No.:
ANT-868-CW-HW-SMA
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ANT-868-CW-HW-SMA.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA MALE
Shipping
ANT-868-CW-HW-SMA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
855MHz ~ 880MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
0dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
5.335" (135.50mm)