TE Connectivity Linx ANT-868-CW-HD
Part No.:
ANT-868-CW-HD
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-868-CW-HD.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA FEM
Shipping
ANT-868-CW-HD Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
HD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
868MHz
Frequency Range:
820MHz ~ 900MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
-0.3dBi
Termination:
SMA Female
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.953" (75.00mm)