Pulse Electronics ANT5320LL24R2400A
Part No.:
ANT5320LL24R2400A
Manufacturer:
Pulse Electronics
Datasheet:
ANT5320LL24R2400A.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Shipping
ANT5320LL24R2400A Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
5320
Packaging:
Tape & Reel (TR)
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.408GHz ~ 2.492GHz
Antenna Type:
Chip
Return Loss:
-19dB
Gain:
2.78dBi
Power - Max:
1 W
Features:
Termination:
Solder
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.047" (1.20mm)