TE Connectivity Linx ANT-450-RHS-SMA
Part No.:
ANT-450-RHS-SMA
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-450-RHS-SMA.pdf
Description:
RF ANT 450-470MHZ LTE ST SMA
Shipping
ANT-450-RHS-SMA Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
460MHz
Frequency Range:
450MHz ~ 470MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
2.1
Return Loss:
Gain:
-8.2dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.039" (51.80mm)