TE Connectivity Linx ANT-450-PW-LPN
Part No.:
ANT-450-PW-LPN
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-450-PW-LPN.pdf
Description:
HELICAL ANTENNA, SINGLE BAND, LT
Shipping
ANT-450-PW-LPN Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
458.75MHz
Frequency Range:
450MHz ~ 467.5MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
2.2
Return Loss:
Gain:
-0.2dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Termination:
Connector
Mounting Type:
Screw Mount
Height (Max):
1.307" (33.20mm)