TE Connectivity Linx ANT-433-WRT-UFL
Part No.:
ANT-433-WRT-UFL
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-433-WRT-UFL.pdf
Description:
RF ANT 433MHZ WRT DOME UFL
Shipping
ANT-433-WRT-UFL Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
WRT
Packaging:
Bag
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
433MHz
Frequency Range:
430MHz ~ 435MHz
Antenna Type:
Dome
VSWR:
1.4
Return Loss:
Gain:
-1.8dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 216mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
1.063" (27.00mm)