TE Connectivity Linx ANT-433-PW-QW-UFL
Part No.:
ANT-433-PW-QW-UFL
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Datasheet:
ANT-433-PW-QW-UFL.pdf
Description:
RF ANT 433MHZ WHIP STR CAB PAN
Shipping
ANT-433-PW-QW-UFL Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
PW
Packaging:
Tray
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
433MHz
Frequency Range:
400MHz ~ 470MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
3.3dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 216mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
6.811" (173.00mm)