TE Connectivity Linx ANT-418-HESM
Part No.:
ANT-418-HESM
Datasheet:
ANT-418-HESM.pdf
Description:
RF ANT 418MHZ HELICAL SOLDER SMD
Shipping
ANT-418-HESM Specifications
Series:
HE
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
418MHz
Frequency Range:
393MHz ~ 443MHz
Antenna Type:
Helical
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
1.7dBi
Termination:
Solder
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.350" (8.89mm)