TE Connectivity Linx ANT-418-CW-RH
Part No.:
ANT-418-CW-RH
Datasheet:
ANT-418-CW-RH.pdf
Description:
RF ANT 418MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Shipping
ANT-418-CW-RH Specifications
Series:
RH
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
418MHz
Frequency Range:
413MHz ~ 423MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
-6.7dBi
Termination:
RP-SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
2.008" (51.00mm)