TE Connectivity Linx ANT-418-CW-RAH
Part No.:
ANT-418-CW-RAH
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ANT-418-CW-RAH.pdf
Description:
RF ANT 418MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Shipping
ANT-418-CW-RAH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
RAH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
418MHz
Frequency Range:
410MHz ~ 426MHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
Number of Bands:
1
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
-6.1dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
RP-SMA Male
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.850" (47.00mm)