TE Connectivity Linx ANT-403-USP-T
Part No.:
ANT-403-USP-T
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ANT-403-USP-T.pdf
Description:
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Shipping
ANT-403-USP-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
microSplatch™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
403MHz
Frequency Range:
400MHz ~ 406MHz
Antenna Type:
Chip
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
-8.7dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
Solder
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.103" (2.62mm)