TE Connectivity Linx ANT-2.4-WRT-UFL-100
Part No.:
ANT-2.4-WRT-UFL-100
Datasheet:
ANT-2.4-WRT-UFL-100.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ DOME UFL -100
Shipping
ANT-2.4-WRT-UFL-100 Specifications
Series:
WRT
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Dome
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
9.1dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
0.394" (10.00mm)