TE Connectivity Linx ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Part No.:
ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Datasheet:
ANT-2.4-WRT-MON-MHF4.pdf
Description:
ANT 2.4GHZ DOME PNL MNT MHF4
Shipping
ANT-2.4-WRT-MON-MHF4 Specifications
Series:
WRT-MON
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Dome
VSWR:
1.7
Return Loss:
Gain:
2.7dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 216mm
Termination:
MHF4
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
1.063" (27.00mm)