TE Connectivity Linx ANT-2.4-PW-QW
Part No.:
ANT-2.4-PW-QW
Datasheet:
ANT-2.4-PW-QW.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR CAB PAN
Shipping
ANT-2.4-PW-QW Specifications
Series:
PW
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
1.6dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 216mm
Termination:
Solder
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
4.134" (105.00mm)