TE Connectivity Linx ANT-2.4-PW-LPN
Part No.:
ANT-2.4-PW-LPN
Datasheet:
ANT-2.4-PW-LPN.pdf
Description:
ANT 2.4GHZ HELICAL SCREW MOUNT
Shipping
ANT-2.4-PW-LPN Specifications
Series:
ANT-2.4-PW-LPN
Packaging:
Tray
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Helical
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
4.5dBi
Power - Max:
15 W
Features:
Termination:
Solder
Mounting Type:
Screw Mount
Height (Max):
1.846" (46.90mm)