TE Connectivity Linx ANT-2.4-LPW-125
Part No.:
ANT-2.4-LPW-125
Datasheet:
ANT-2.4-LPW-125.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP PNL-MNT HINGE
Shipping
ANT-2.4-LPW-125 Specifications
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.483.5GHz
Antenna Type:
Whip, Tilt
VSWR:
1.5
Return Loss:
-14.6dB
Gain:
2.8dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Cable - 125mm
Termination:
I-PEX MHF1 (U.FL)
Mounting Type:
Panel Mount
Height (Max):
3.693" (93.79mm)