TE Connectivity Linx ANT-2.4-ID-1000-SMA
Part No.:
ANT-2.4-ID-1000-SMA
Datasheet:
ANT-2.4-ID-1000-SMA.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRKT 1M
Shipping
ANT-2.4-ID-1000-SMA Specifications
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna Type:
Whip, Straight
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 1m
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
IP67
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
4.110" (104.40mm)