TE Connectivity Linx ANT-2.4-FPC-SH100UF
Part No.:
ANT-2.4-FPC-SH100UF
Datasheet:
ANT-2.4-FPC-SH100UF.pdf
Description:
ANT 2.4 FPC 25X20 100 CBL UFL
Shipping
ANT-2.4-FPC-SH100UF Specifications
Series:
ANT-2.4-FPC-SH
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
PCB Trace
VSWR:
1.4
Return Loss:
Gain:
4dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
I-PEX MHF1 (U.FL)
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.004" (0.10mm)