TE Connectivity Linx ANT-2.4-FPC-SF100M4
Part No.:
ANT-2.4-FPC-SF100M4
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ANT-2.4-FPC-SF100M4.pdf
Description:
ANT 2.4 FPC 25X20 100 CBL MHF4
Shipping
ANT-2.4-FPC-SF100M4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
ANT-2.4-FPC-SF
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
1
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
3.9dBi
Power - Max:
2 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
MHF4
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.004" (0.10mm)