TE Connectivity Linx ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Part No.:
ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Datasheet:
ANT-2.4-CW-RAH-SMA.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA SMA MALE
Shipping
ANT-2.4-CW-RAH-SMA Specifications
Series:
RAH
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna Type:
Whip, Right Angle
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
1.6dBi
Termination:
SMA Male
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
1.008" (25.60mm)