Adam Tech ANT-210171B77
Part No.:
ANT-210171B77
Manufacturer:
Adam Tech
Datasheet:
ANT-210171B77.pdf
Description:
RF ANT, 3G&2G/PWA, OMNI-DIRECTIO
Shipping
ANT-210171B77 Specifications
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
Packaging:
Bag
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
892MHz, 1.94GHz
Frequency Range:
824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
2
VSWR:
2, 4.5
Return Loss:
-4dB, -10dB
Gain:
-3.7dBi, 2.1dBi, 2.2dBi, 6.5dBi
Power - Max:
5 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
I-PEX MHF1
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.005" (0.12mm)