Panasonic Industrial Automation Sales ANPD060-25
Part No.:
ANPD060-25
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Bar Code Readers
Package:
Datasheet:
ANPD060-25.pdf
Description:
2D CODE READER CHASSIS MOUNT
Shipping
ANPD060-25 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PD60
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
2D Code Reader
Visual Field (Max):
25.0mm x 20.0mm
Visual Field (Min):
Installation Distance:
200.0mm
Resolution:
0.1MP, 352 x 288 (101,376 Pixels)
Light Source:
Integrated (White)
Scan Rate:
Image Type:
Sensor Type:
CMOS
Voltage - Supply:
24VDC
Features:
Guide Light (Red)
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
USB
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C