RF Solutions AM-HRR3-315
Part No.:
AM-HRR3-315
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Receivers
Package:
Datasheet:
AM-HRR3-315.pdf
Description:
RF RECEIVER AM 315MHZ 15SIP
Shipping
AM-HRR3-315 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RF Solutions
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
Sensitivity:
-105dBm
Data Rate (Max):
Modulation or Protocol:
AM
Applications:
General Purpose
Current - Receiving:
2.5mA
Data Interface:
Memory Size:
Antenna Connector:
Features:
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-25°C ~ 80°C