L3 Narda-MITEQ AMF-6F-12001800-30-10P
Part No.:
AMF-6F-12001800-30-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
AMF-6F-12001800-30-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 12GHZ-18GHZ MODULE
Shipping
AMF-6F-12001800-30-10P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
12GHz ~ 18GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
45dB
Noise Figure:
3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
12GHz ~ 18GHz