L3 Narda-MITEQ AMF-3F-06001200-12-10P
Part No.:
AMF-3F-06001200-12-10P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
AMF-3F-06001200-12-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-12GHZ MODULE
Shipping
AMF-3F-06001200-12-10P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
24dB
Noise Figure:
1.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
6GHz ~ 12GHz