Anatech Electronics Inc. AM943B1441
Part No.:
AM943B1441
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM943B1441.pdf
Description:
943 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM943B1441 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
943MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
35 MHz
Insertion Loss:
3.2dB
Size / Dimension:
0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)
Height (Max):
0.177" (4.50mm)