Anatech Electronics Inc. AM915B1566
Part No.:
AM915B1566
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM915B1566.pdf
Description:
915 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM915B1566 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
915MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
15 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
0.717" L x 0.551" W (18.20mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.209" (5.30mm)