Anatech Electronics Inc. AM915B1416
Part No.:
AM915B1416
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM915B1416.pdf
Description:
915 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM915B1416 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
915MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
2.2dB
Size / Dimension:
1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)